top of page

Aile Psikiyatrisi

Çift Terapisi ve Kıskançlık Tedavisi

kiskanclik tedavi neurofeedback psikiyatri

26 yaşında yüksek okul mezunu erkek, merkezimize ilk geldiğinde Müzik eğitimi aldığını ve şu an çalışmadığını, 17 senelik köpeğini 20 gün önce kaybettiğini moralinin bozuk olduğunu ve kendi isteğiyle merkezimize geldiğini belirtmişti. Kendi işini yapmak istediğini ancak bunun Türkiye şartlarında mümkün olmadığını belirtti, branşının dışında ithalat, ihracat ve tercüme ile ilgilendiğini ve başka bir şey yapmadığını söyledi.
 

İnsanlara güvenmediğini, kız arkadaşına güvenmediğini söyledikten sonra, aşırı derecede kıskanç olduğunu, bu yüzden üniversitede okuyan kız arkadaşının giyinmesini, makyajını kısıtladığını bunun aralarında bazen şiddete kadar gidebilen bir huzursuzluğa dönüştüğünü anlattı.

Doğumdan itibaren öyküsüne bakıldığında 8 aylıkken vakumla doğduğu, annenin hamileyken merdivenden düştüğü öğrenildi. Çocukken kafasına darbe aldığını  ve babasının da takıntılı olduğunu öğrendik. Bize gelmeden önce bir Psikoloğa gitmiş fakat faydası olmamış...

Takıntılarda etkili olduğunu bildiğimiz neurofeedback tedavi yönteminin coherence bozukluğu gösteren qeeg sçn de bu kişinin coherence bozukluğunu düzenleyecek en önemli yöntem olduğunu bildiğimiz için ve daha önceki klinik tecrübelerimize göre de kıskançlık şüpheciliklerinin bu coherence bozuklukları düzenlediğimzde ortadan kalktığını gördüğümüz için başarılı olunacağını düşündük.

40 Neurofeedback seansından sonra hiç bir sıkıntısının kalmadığını gördük ve ailesinden öğrendik. Kıskançlığı tamamen ortadan kalkmış hatta kız arkadaşı "Neden beni kıskanmıyorsun artık ?" diye kızmaya başlamıştı.  

Şüphecilik ve evhamlarının kalmadığını artık sağlığı ile ilgili endişe etmediğini sevinerek dile getirdi. 7 ay sonra yapılan görüşmede gelişmelerin kalıcı olduğunu gördük.
Yeni bir işi olduğunu, üst düzeyde yönetici olarak çalıştığını ve başarılı olduğunu öğrenmek sevindirici oldu. Fonksiyon eden, üreten bir beyin haline dönüşmesi ve nişanlısı ile huzurlu bir hayatının olması tedavinin memnun edici yönüydü.

bottom of page